CadXpert Systemy Druku 3D
Witamy w biurze prasowym firmy CadXpert - oficjalnego dystrybutora Stratasys, MakerBot, Formlabs w Polsce.
facebook
Kolejna polska uczelnia z naszymi drukarkami 3D ? Na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II trafiły drukarki 3D w technologii FDM (MakerBot METHOD X) oraz SLA (Formlabs Form 3).

Drukarki 3D zostały zakupione do projektu Invisible Heritage - Niewidzialne Dziedzictwo, który ma na celu umożliwienie osobom niewidomym poznanie zabytków Lublina oraz ukraińskiego Iwano-Frankiwska. W technologii druku 3D powstaną repliki elementów architektonicznych oraz dzieł sztuki z wybranych muzeów.

Cieszymy się z takiej współpracy i jesteśmy dumni, że nasz sprzęt zostanie wykorzystany w tak ciekawym i potrzebnym projekcie. Brawo pracownicy i studenci #KUL ???
2021-06-23, 09:31
facebook
Kinetic Vision - firma, która kompleksowo zajmuje się doskonaleniem i wprowadzaniem nowych produktów na rynek wykorzystuje drukarkę 3D Stratasys J55 w technologii PolyJet. Na drukarce 3D powstał prototypowy produkt - opakowanie napoju, które zachwyciło klientów firmy.

Zacznij tworzyć prototypy i opakowania, których nie da się odróżnić od gotowego produktu. Poznaj multimateriałową drukarkę 3D do druku w kolorze Stratasys J55 Prime ➡ https://cadxpert.pl/drukarki-3d/stratasys-j55
2021-06-22, 12:21
facebook
Szablon do endoprotezoplastyki stawu kolanowego ułatwia lekarzom przeprowadzenie operacji, zapewnia precyzyjne wiercenie i nacinanie kości, co przekłada się na krótszy czas operowania. Dzięki technologii druku 3D możemy uzyskać dowolną geometrię, czyli dopasować instrumenty chirurgiczne indywidualnie do każdego pacjenta.

Szablon chirurgiczny wykonaliśmy w naszej pracowni #UsługiDruku3D na drukarce 3D Stratasys Fortus 450mc. Do druku użyliśmy materiału Ultem 1010. Tworzywo typu PEI częściej spotyka się w zastosowaniach typowo przemysłowych ze względu na wysoką wytrzymałość, sztywność oraz odporność na chemikalia, wysokie ciśnienie i temperaturę. Ultem 1010 posiada także certyfikaty biokompatybilności, dzięki czemu może być stosowany do użytku wewnętrznego i do kontaktu z błonami śluzowymi, skórą czy kością.

Model 3D wykonany w oprogramowaniu NX CAD dostarczyła firma GM System.

? Dowiedz się więcej o zastosowaniach druku 3D w medycynie. Zobacz webinarium ➡ https://cadxpert.pl/wydarzenia/webinar-implanty-szablony-ortezy-druk-3d-i-modelowanie-w-nx-cad/

? Potrzebujesz nietypowych instrumentów chirurgicznych? Skontaktuj się z nami:
? uslugi@druk3d.cx ? +48 12 307 25 24 wew. 2
2021-06-18, 10:15
facebook
Formy wtryskowe z drukarki 3D mogą służyć jako wersje prototypowe lub docelowe wkładki dla produkcji seryjnej. Zobacz, jak wygląda proces formowania wtryskowego z użyciem form z drukarki 3D Formlabs Form 3/3L.

✅ Dostarczaj produkty na rynek szybciej
✅ Testuj i sprawdzaj formy przed produkcją masową
✅ Oszczędzaj czas i koszty, drukując funkcjonalne formy wtryskowe

Dowiedz się więcej o formach wtryskowych z drukarki 3D ➡ Pobierz Przewodnik po procesie ➡ https://bit.ly/druk3D-formy
2021-06-17, 10:31
cx.biuroprasowe.pl
Jak fabryka sprzętu AGD wykorzystuje wielkoformatową drukarkę 3D Stratasys F770
Sub-Zero to amerykański producent wysokiej jakości sprzętu AGD. Od niedawna firma korzysta z wielkogabarytowej drukarki 3D Stratasys F770 do wytwarzania prototypowych wersji produktów, zamiast korzystać z outsourcingu. Dowiedz się, jak ta decyzja wpłynęła na finanse i szybkość produkcji fabryki.
Stratasys
2021-06-16, 15:35
Roboty współpracujące na farmie drukarek 3D MakerBot [video]
Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstał projekt zautomatyzowanej farmy drukarek 3D. W pracowni MakerBot Engineering Innovation Lab mieszczącej się na Wydziale Zarządzania AGH zainstalowano cobota wyposażonego w system próżniowy Respiro oraz gripper wykonany w technologii druku 3D. Robot pobiera za pomocą próżni tacki z gotowymi wydrukami i na to miejsce umieszcza puste, po czym uruchamia drukarkę do kolejnego wydruku.
Stratasys
2021-06-16, 15:18
facebook
Na czym polega druk 3D SAF™? Pobierz Przewodnik po proszkowej technologii Selective Absorption Fusion™

Z tego materiału dowiesz się:
✅ na czym polega technologia Selective Absorption Fusion™
✅ jakie korzyści dla biznesu daje zastosowanie tej metody druku 3D
✅ czym SAF™ różni się od innych metod druku z proszków poliamidowych

Pobierz PDF ? https://cadxpert.pl/na-czym-polega-druk-3d-saf-pobierz-przewodnik-po-technologii
2021-06-16, 12:07
facebook
Multimateriałowa technologia PolyJet jest jeszcze bardziej dostępna

Stratasys wprowadza na rynek nową drukarkę 3D J35 Pro oraz aktualizuje obecną na rynku maszynę J55 do wersji Prime. Drukarki 3D obsługują nowe żywice: materiały Vero Ultra o zwiększonym nasyceniu kolorów, nowe elastyczne materiały Elastico, a także materiał biokompatybilny Vero ContactClear.

Dowiedz się więcej na ➡ https://cadxpert.pl/aktualnosci/nowosci-w-technologii-polyjet-multimaterialowe-drukarki-3d-stratasys-j35-pro-oraz-j55-prime
2021-06-15, 15:49
facebook
Druk 3D doskonale sprawdza się do wytwarzania niestandardowych gripperów, uchwytów, mocowań, chwytaków do cobotów i robotów przemysłowych.

Do cobota Universal Robots wydrukowaliśmy gripper dopasowany do przenoszenia stołu roboczego drukarki 3D. Wydruk na maszynie Stratasys F120 z materiału ASA. Wykonanie nietypowego chwytaka zajęło nam zaledwie 2 dni.

#UsługiDruku3D
? Potrzebujesz customizowanych części na zamówienie? Skontaktuj się z nami:
? uslugi@druk3d.cx ? +48 12 307 25 24 wew. 2

Projekt zautomatyzowanej farmy drukarek 3D MakerBot z użyciem robota współpracującego wyposażonego w autorski system Respiro™ Drim Robotics oraz customizowany gripper wykonany w technologii druku 3D.

Zobacz video i dowiedz się więcej ➡ https://cadxpert.pl/aktualnosci/druk-3d-i-robotyzacja-poznaj-korzysci-zautomatyzowanej-produkcji-addytywnej
2021-06-14, 11:30
facebook
Jesteście ciekawi, jak wygląda proces inwentaryzacji 3D w praktyce❓ Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądnięcia naszego video, w którym możecie zobaczyć, jak pracujemy ?‍?https://www.youtube.com/watch?v=e3H8iYMR1_w&t=49s
2021-06-11, 08:36
facebook
Żywice Formlabs Denture Base i Denture Teeth są już dostępne‼

Po pozytywnej weryfikacji materiałów przez europejskie agencje certyfikujące mamy możliwość dystrybucji żywic również w Polsce.

Sprawdź na ➡ https://cadxpert.pl/aktualnosci/juz-jest-zywica-formlabs-digital-denture-do-druku-protez-calkowitych-oraz-stalych-uzupelnien
2021-06-10, 13:00
facebook
Zobacz, jakie korzyści daje połączenie technologii druku 3D i robotyzacji. Wspólnie z firmą Drim Robotics – dostawcą systemów do automatyzacji produkcji i partnerem marki Universal Robots – przygotowaliśmy zrobotyzowane stanowisko druku 3D.

Projekt demonstracyjny zautomatyzowanej farmy drukarek 3D powstał na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w pracowni MakerBot Engineering Innovation Lab.

Dowiedz się więcej na ➡ https://cadxpert.pl/aktualnosci/druk-3d-i-robotyzacja-poznaj-korzysci-zautomatyzowanej-produkcji-addytywnej/

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Zarządzania AGH, Stratasys
2021-06-09, 12:13
facebook
Stratasys J5 MediJet to zupełnie nowa jakość wśród medycznych drukarek 3D. Maszyna wykorzystuje najbardziej zaawansowaną i precyzyjną technologię druku 3D PolyJet.

? Drukuj w pełni spersonalizowane instrumenty chirurgiczne nadające się do sterylizacji oraz do użytku wewnętrznego.
? Biokomopatybilność poświadczona certyfikatami: ISO 10993-1:2018, ISO 18562-1:2017, ISO 13485 Certified.
? Uzyskaj dowolne kolory z palety ponad 500 000 barw.
? Wysokość warstwy wynosząca 0,018 mm gwarantuje niezrównaną precyzję druku.
➡ Dowiedz się więcej na https://cadxpert.pl/drukarki-3d/stratasys-j5-medijet
2021-06-07, 07:58
facebook
Zachęcamy do obejrzenia najnowszego materiału od Inżynier Programista dotyczącej prezentacji zasady działania sprzęgła membranowego, a w nim:
✅ jak wydruk 3D sprawdzi się w tego typu zastosowaniach
✅ jaki będzie limit sprzęgła w podatności na zmęczenie membran
✅ jak wymiary nadane w modelu 3D odpowiadają wymiarom elementów wydrukowanych oraz jak się ma wpływ dokładności (niedokładności) wykonania stanowiska do pracy sprzęgła
✅ jak elementy sprzęgła zostały zamodelowane
w jaki sposób został wykonany model stanowiska, jego render i animacja
Elementy zostały wydrukowane na drukarce 3D Stratasys F120.
2021-06-02, 12:49
cx.biuroprasowe.pl
Bezpłatne webinarium: Skanowanie 3D w przemyśle – praktyczne przykłady zastosowania skanerów 3D
Firmy CadXpert i VPI Polska zapraszają na darmowe szkolenie online poświęcone skanowaniu 3D w przemyśle. Podczas webinaru prowadzący Mateusz Gacek omówi przykłady zastosowania skanerów 3D w tej branży, zaprezentuje wybrane modele urządzeń oraz pokaże, jak działają. W trakcie szkolenia opowie także o realnych korzyściach, jakie uzyskują firmy po wdrożeniu technologii skanowania 3D.
Skanery 3D
2021-05-31, 13:43
facebook
Kolejna drukarka 3D Stratasys J5 DentaJet zainstalowana u Klienta. Gratulujemy właścicielom Kliniki Dentystycznej Keadent z Tarnowskich Gór wyboru marki Stratasys ?

? Zobacz więcej na >>> CadXpert - Stomatologia Cyfrowa
? Sprawdź specyfikację techniczną drukarki j5 DentaJet➡ https://cadxpert.pl/drukarki-3d/stratasys-j5-dentajet
2021-05-28, 12:00
facebook
Jak nowoczesne firmy z branży przemysłowej ? wykorzystują technologię, jaką jest skanowanie 3D❓ Weź udział w darmowym webinarze i poznaj praktyczne możliwości skanerów 3D.
? 10 czerwca (czwartek)
⏰ godz. 11:00 (czas trwania ok. 1h).
Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego już teraz zapisz się na szkolenie.
Więcej informacji na temat wydarzenia: https://cadxpert.pl/wydarzenia/webinar-skanowanie-3d-w-przemysle
2021-05-27, 09:02
facebook
Drukarka 3D Formlabs​ Fuse 1 w proszkowej technologii SLS obsługuje nowy materiał - Nylon 11.

Drukuj mocne, sztywne części z materiału Nylon 12 lub udarne i wytrzymałe elementy z Nylonu 11 bez względu na geometrię, bez podpór.

Sprawdź właściwości, porównaj materiały i dowiedz się więcej na ➡ https://cadxpert.pl/aktualnosci/nylon-11-dostepny-na-drukarce-3d-formlabs-fuse-1-sls
2021-05-26, 16:46
facebook
https://www.facebook.com/StomatologiaCyfrowaCX/photos/a.191510758909467/621652142561991/?type=3
2021-05-26, 12:57
cx.biuroprasowe.pl
Zdobądź wiedzę o technologii druku 3D i wygraj jedną z trzech drukarek 3D
Ruszyła pierwsza w Polsce platforma szkoleniowa poświęcona technologiom przyrostowym. Kurs online „Technologie Druku 3D od podstaw” zawiera 12 odcinków unikatowej wiedzy przygotowanej przez ekspertów i praktyków. Kup kurs, weź udział w konkursie i wygraj jedną z trzech drukarek 3D: Creality Ender 3, Anycubic Photon Mono lub Makerbot Method.
2021-05-25, 13:49
facebook
Od projektu do gotowej obudowy w zaledwie 7 dni roboczych. Wydrukowaliśmy komponenty do autonomicznych robotów AGV Formica 1 od AIUT​

Wszystkie elementy zostały wydrukowane w naszej pracowni #UsługiDruku3D na przemysłowej maszynie Stratasys​ Fortus 450mc. Wymiary obudowy to 1330 x 770x 295 mm.

Dzięki zastosowaniu technologii druku 3D producent robotów AIUT Aformic może w szybki sposób dostarczać pojazdy dostosowane do wymagań konkretnego klienta. Robot Formica 1 jest skonstruowany tak, by transportować ładunki o masie do 1000 kg.

Czytaj więcej na ➡ https://cadxpert.pl/case-study/druk-3d-w-produkcji-autonomicznych-robotow-agv-formica-1-transportujacych-ciezkie-ladunki
2021-05-25, 09:41
facebook
https://www.facebook.com/103833371010540/posts/618312732895932/
2021-05-20, 12:23
facebook
[POST KONKURSOWY ? ]

Zapraszamy do udziału w zabawie ogranizowanej przez Szkolenia Druk 3D w której można wygrać drukarkę 3D o wartości 24 000 zł?
➡ www.szkoleniadruk3d.pl

Wkrocz do rewolucji Przemysłu 4.0 już teraz

PYTANIE KONKURSOWE:
? Co najbardziej przydatnego dla Twojego otoczenia prywatnego lub zawodowego wydrukowałbyś na drukarce MakerBot Method oraz uzasadnij dlaczego?

Mile widziane jest zapraszanie do zabawy swoich znajomych :)

NAGRODY:
? miejsce - MakerBot Method ?
?? miejsce - Anycubic Photon Mono
??? miejsce - Creality Ender 3 V2
Sponsorem tytularnym nagrody głównej jest MakerBot

Jakie kroki podjąć aby kwalifikować się do konkursu:
1️⃣ Kup dowolny pakiet kursu "Technologie Druku 3D od podstaw" ➡ https://szkoleniadruk3d.pl/
2️⃣ Odpowiedz na pytanie konkursowe w komentarzu pod tym linkiem ➡ https://fb.watch/5AER_IQbsS/
3️⃣ Autorzy najbardziej kreatywnych odpowiedzi zostaną wyłonieni i nagrodzeni wg. harmonogramu podanego na stronie i w regulaminie konkursu

I to się nazywa konkurs! ??
POWODZENIA!
www.szkoleniadruk3d.pl
2021-05-19, 14:11
facebook
Już jest! ? Cała wiedza nareszcie w jednym miejscu ?

Kurs online "Technologie druku 3D od podstaw" dostępny na platformie www.szkoleniadruk3d.pl

Już teraz możesz zacząć szkolenie i wziąć udział w rewolucji Przemysłu 4.0 ? Poznaj niesamowite możliwości wytwarzania przyrostowego i dowiedz się jak dzięki nim zwiększać zyski ?

✅ Kurs jest celowo zaprojektowany tak, aby również nowicjusze z łatwością przyswoili jego pełną wartość.
✅ Dodatkowo wszyscy, którzy ukończą kurs uzyskają imienny, akredytowany certyfikat.

Zapraszamy do zakupu kursu w przedsprzedaży po wyjątkowej cenie❗

Sprawdź ➡ www.szkoleniadruk3d.pl ➡ www.facebook.com/szkoleniadruk3d ➡ www.instagram.com/szkoleniadruk3d
2021-05-18, 16:56
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies