Nowości na targach Dni Druku 3D
Nieodłącznym elementem targów są prezentacje nowości oraz tych produktów, które od niedawna są w ofercie wystawców. Każda firma stara się w ciągu kilku dni pokazać swoje najlepsze produkty i rozwiązania. Na co warto było zwrócić uwagę podczas jubileuszowej edycji targów Dni Druku 3D?
2018-04-12, 15:04

X edycja Dni Druku 3D odbywała się w Kielcach w dniach 10-12 kwietnia. Targi te należą do jednych z największych w Polsce i w tej części Europy imprez poświęconych technologiom przyrostowym. Dni Druku 3D wpisywały się w program Przemysłowej Wiosny w Kielcach i targów STOM. W sumie na imponującej przestrzeni 7 hal wystawowych zaprezentowało się aż 914 wystawców, współwystawców i firm reprezentujących 35 krajów. Przez kilka dni przestrzeń targowa w Kielcach stała się sercem polskiego przemysłu. Wliczając w to nowoczesne technologie takie jak drukowanie 3D i skanowanie 3D.

Nowe urządzenia od Formlabs

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano kompletny ekosystem Formlabs w technologii SLA. W skład zestawu wchodzi znana i doceniona drukarka 3D Form 2, oprogramowanie PreForm oraz nowości, czyli urządzenia do post-processingu: Form Wash i Form Cure. Ekosystem Formlabs został zaprezentowany na stoisku oficjalnego resellera marki. Specjaliści CADXPERT wyjaśniali, w jaki sposób automatyczne myjka Form Wash pozbywa się niepotrzebnych pozostałości żywicy z powierzchni modelu. Można było tez sprawdzić, jak wydrukowane modele uzyskują wymaganą jakość w naświetlarce Form Cure, która za pomocą odpowiednio dobranej temperatury i natężenia światła UV utwardza wydruki z żywicy.

Drukowanie bez ograniczeń

Na stoisku CADXPERT można było również zobaczyć po raz pierwszy Experimental Extruder. Nowa głowica od MakerBot to prawdziwa rewolucja w ofercie tego producenta desktopowych drukarek 3D. Experimental Extruder pozwala bowiem drukować z użyciem dowolnego materiału, a nie jak do tej pory, tylko z oferty MakerBot. Głowica jest przy tym kompatybilna z wszystkimi urządzeniami MakerBot V lub wyższej generacji. Firma CADXPERT przygotowała specjalnie na targi zestaw wydruków z różnych filamentów, m.in. z Semi Flex, Spectrum Stone (imitujący kamień), Colorfabb Woodfill (z domieszką drewna), Colorfabb Ngenlux, Colorfabb Steelfill (z domieszką stali). Sekretem nowej głowicy MakerBot są wymienne dysze (mosiężne i stalowe) o różnych średnicach.

Przemysłowe systemy druku 3D

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przemysłowe systemy druku 3D, w tym na czele drukarki 3D Stratasys z serii F123. Firma CADXPERT zaprezentowała najmniejszą z serii F170 oraz największą F370, którą można było oglądać w trakcie pracy. Chętni na zakup drukarki 3D Stratasys F170 mogli skorzystać z oferty leasingu maszyny wraz z kompletnym zestawem, m.in. z urządzeniem do czyszczenia z materiału podporowego SCA1200 HT oraz materiałami eksploatacyjnymi.

Dni Druku 3D od kilku lat są jedną z ważniejszych imprez w naszym kalendarzu. Tegoroczna, jubileuszowa edycja pokazała, że w Polsce nie brakuje firm, które interesują się technologiami przyrostowymi. Gości targowych zwiedzających nasze stoisko można podzielić na dwie grupy: osoby, które dopiero chcą dowiedzieć się czegoś na temat druku 3D oraz tych, którzy dobrze znają technologie addytywne i wykorzystują drukarki 3D w codziennej pracy. Ta druga grupa osób staje się coraz bardziej liczna - zauważa Dariusz Hankus, specjalista ds. technologii przyrostowych.

Wraz ze wzrostem świadomości, wzrastają również wymagania klientów, na które sukcesywnie odpowiadamy. Dzięki takim targom, jak Dni Druku 3D możemy tłumaczyć, wyjaśniać i prezentować najlepsze światowe rozwiązania w zakresie druku 3D - dodaje Dariusz Hankus z firmy CADXPERT.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bryda-Przybyszewski
Specjalista ds. marketingu
CadXpert
577 566 662
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy