CadXpert i GM System zapraszają na szkolenia online z projektowania i drukowania 3D
CadXpert i GM System nawiązały merytoryczną współpracę, której owocem jest cykl webinarów na temat projektowania do druku 3D. Pierwsze bezpłatne szkolenie online odbędzie się 29 kwietnia i będzie wprowadzeniem w tematykę modelowania 3D w NX CAD i produkcji addytywnej w różnych technologiach.
2020-04-16, 14:31

CadXpert i GM System zapraszają na szkolenia online z projektowania i drukowania 3D

CadXpert i GM System nawiązały merytoryczną współpracę, której owocem jest cykl webinarów na temat projektowania do druku 3D. Pierwsze bezpłatne szkolenie online odbędzie się 29 kwietnia i będzie wprowadzeniem w tematykę modelowania 3D w NX CAD i produkcji addytywnej w różnych technologiach.

Druk 3D nie może obyć się bez poprawnie zaprojektowanego modelu CAD, dlatego postanowiliśmy połączyć siły i przygotować cykl webinarów oraz warsztatów poświęconych projektowaniu 3D i drukowaniu 3D – tłumaczy Michał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu w CadXpert.

GM System to czołowy polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemens. Firma zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem wiodących na rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PLM (NX, Solid Edge, Simcenter, Femap, STAR CCM+, Teamcenter).

Oprogramowanie NX CAD stworzone przez firmę Siemens PLM to jeden z najpopularniejszych systemów do przemysłowego modelowania 3D. Dzięki specjalistycznym modułom użytkownik może dopasować funkcjonalność do własnych potrzeb. Oprogramowanie posiada narzędzia do projektowania zaawansowanych kształtów i optymalizacji modelu do druku 3D. Dzięki takim funkcjom możemy efektywnie przeprowadzić konwergencję modelu „tradycyjnego” na kształt „bioniczny”, a następnie przekazać model do produkcji addytywnej na drukarce 3D. W ten sposób powstają ergonomiczne narzędzia i lżejsze części, które jednocześnie pozwalają oszczędzać na materiale potrzebnym do druku 3D.

Zapraszamy na cykl szkoleń online, a w przyszłości również warsztatów stacjonarnych, na których zaprezentujemy proces projektowania i drukowania 3D. Cykl webinarów podzieliliśmy na trzy tematy, by w przystępny sposób przekazać kompleksową wiedzę. Opowiemy kolejno o narzędziach NX CAD przydatnych w modelowaniu pod druk 3D oraz o tym, jak dobrać właściwą technologię przyrostową, a następnie o dobrych praktykach projektowania do druku z termoplastów i żywic fotopolimerowych. Za każdym razem będziemy chcieli pokazać, jak usprawniać procesy wytwórcze z użyciem nowych technologii, co zrobić, by oszczędzać na produkcji i jak wytwarzać funkcjonalne części – podsumowuje Michał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu w CadXpert.

Pierwszy webinar: „Projektowanie w NX do druku 3D. Jak modelować i na czym drukować?” odbędzie się 29 kwietnia w środę o godz. 11:00. Udział jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie: https://cadxpert.clickmeeting.pl/projektowanie-w-nx-do-druku-3d/register

 

Tematy kolejnych spotkań to:

  • „Projektowanie w NX do druku 3D z termoplastów (FDM)”
  • „Projektowanie w NX do druku 3D z żywic fotopolimerowych (LFS, PolyJet)”

 

Szczegóły na stronie cadxpert.pl oraz gmsystem.pl

KONTAKT / AUTOR
Michał Bryda-Przybyszewski
Specjalista ds. marketingu
CadXpert
577 566 662
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.