Formlabs prezentuje autorską technologię druku 3D i dwa nowe urządzenia
Formlabs prezentuje nową technologię przyrostowego wytwarzania oraz zapowiada premierę dwóch urządzeń: Form 3 oraz Form 3L. Maszyny wnoszą nową jakość w przemysłowy druk 3D. Urządzenia wykorzystują autorską technologię LFS (Low Force Stereolithography), która pozwala na jeszcze większą precyzję, m.in. dzięki pomniejszeniu plamki lasera do 85 mikrometrów.
2019-04-02, 16:00

Formlabs prezentuje autorską technologię druku 3D i dwa nowe urządzenia

Formlabs prezentuje nową technologię przyrostowego wytwarzania oraz zapowiada premierę dwóch urządzeń: Form 3 oraz Form 3L. Maszyny wnoszą nową jakość w przemysłowy druk 3D. Urządzenia wykorzystują autorską technologię LFS (Low Force Stereolithography), która pozwala na jeszcze większą precyzję, m.in. dzięki pomniejszeniu plamki lasera do 85 mikrometrów.

Nowa technologia druku 3D

Low Force Sterelithography (LFS) to zaawansowana odmiana stereolitografii, która jest jeszcze bardziej precyzyjną metodą niż SLA. Technologia LFS również wykorzystuje wiązkę lasera do utwardzania żywic fotopolimerowych. Dzięki zastosowaniu przez producenta nowych rozwiązań – elastycznych kuwet i oświetleniu liniowemu promień lasera za każdym razem utwardza żywicę pod tym samym kątem, co zapewnia wysoką dokładność druku 3D.

Drukarki 3D Formlabs Form 3 i Form 3L operują wiązką lasera o plamce wielkości 85 mikrometrów. Dzięki temu modele są drukowane z jeszcze większą precyzją. Możliwość wyboru wysokości warstwy od 25 do 300 mikrometrów pozwala wytwarzać obiekty z dużą precyzją lub dużą szybkością – w zależności od aktualnych potrzeb. Dzięki nowej żywicy Draft możemy drukować prototypy i modele koncepcyjne 3-4 razy szybciej niż z pozostałych materiałów w ofercie Formlabs. W testach udało się osiągnąć prędkość konkurencyjną lub lepszą od technologii FDM dla takich samych modeli.

Form 3L jako drukarka 3D do wytwarzania wielkogabarytowego została wyposażona w podwójny system optyczny i dwie komory na cartridge z żywicą. Dwie wiązki lasera, utwardzające żywice mają zagwarantować szybkość produkcji dużych obiektów. Przestrzeń robocza Form 3L wynosi 20 × 33,5 × 30 cm.

Wszystkie drukarki 3D Formlabs: Form 2, Form 3 oraz Form 3L są kompatybilne z żywicami z oferty Formlabs oraz oprogramowaniem PreForm. Oferta żywic do nowych urządzeń ma być stale poszerzana o te już dostępne dla Form 2. Stół roboczy i urządzenia do postprocessingu Form Wash i Form Cure będą dostępne w zestawie zarówno z drugą, jak i trzecią generacją (wyłączając Form 3L). Kompletny ekosystem to wygodne użytkowanie i łatwe przejście użytkowników drukarki Form 2 na urządzenia nowej generacji. Właściciele Form 2 będą musieli jedynie wyposażyć się w nowe elastyczne resin tanki, czyli kuwety, na których budowany jest model.

Dokładna data polskiej premiery nie jest jeszcze znana. Jak donosi firma CadXpert, wyłączny dystrybutor urządzeń Formlabs, obecnie w sprzedaży cały czas pozostaje drukarka 3D Form 2, która wciąż oferuje konkurencyjną precyzję druku oraz łatwość obsługi i niezawodność pracy urządzenia. Wkrótce nowa żywica Draft – pozwalająca na szybkie prototypowanie w technologii SLA – ma być dostępna również do druku na Form 2.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://cadxpert.pl/drukarki-3d/form-3-i-form-3l-zapowiedz-nowych-drukarek-3d-formlabs

KONTAKT / AUTOR
Michał Bryda-Przybyszewski
Specjalista ds. marketingu
CadXpert
577 566 662
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.