Nowości na targach Dni Druku 3D
Nieodłącznym elementem targów są prezentacje nowości oraz tych produktów, które od niedawna są w ofercie wystawców. Każda firma stara się w ciągu kilku dni pokazać swoje najlepsze produkty i rozwiązania. Na co warto było zwrócić uwagę podczas jubileuszowej edycji targów Dni Druku 3D?
2018-04-12, 15:04

X edycja Dni Druku 3D odbywała się w Kielcach w dniach 10-12 kwietnia. Targi te należą do jednych z największych w Polsce i w tej części Europy imprez poświęconych technologiom przyrostowym. Dni Druku 3D wpisywały się w program Przemysłowej Wiosny w Kielcach i targów STOM. W sumie na imponującej przestrzeni 7 hal wystawowych zaprezentowało się aż 914 wystawców, współwystawców i firm reprezentujących 35 krajów. Przez kilka dni przestrzeń targowa w Kielcach stała się sercem polskiego przemysłu. Wliczając w to nowoczesne technologie takie jak drukowanie 3D i skanowanie 3D.

Nowe urządzenia od Formlabs

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano kompletny ekosystem Formlabs w technologii SLA. W skład zestawu wchodzi znana i doceniona drukarka 3D Form 2, oprogramowanie PreForm oraz nowości, czyli urządzenia do post-processingu: Form Wash i Form Cure. Ekosystem Formlabs został zaprezentowany na stoisku oficjalnego resellera marki. Specjaliści CADXPERT wyjaśniali, w jaki sposób automatyczne myjka Form Wash pozbywa się niepotrzebnych pozostałości żywicy z powierzchni modelu. Można było tez sprawdzić, jak wydrukowane modele uzyskują wymaganą jakość w naświetlarce Form Cure, która za pomocą odpowiednio dobranej temperatury i natężenia światła UV utwardza wydruki z żywicy.

Drukowanie bez ograniczeń

Na stoisku CADXPERT można było również zobaczyć po raz pierwszy Experimental Extruder. Nowa głowica od MakerBot to prawdziwa rewolucja w ofercie tego producenta desktopowych drukarek 3D. Experimental Extruder pozwala bowiem drukować z użyciem dowolnego materiału, a nie jak do tej pory, tylko z oferty MakerBot. Głowica jest przy tym kompatybilna z wszystkimi urządzeniami MakerBot V lub wyższej generacji. Firma CADXPERT przygotowała specjalnie na targi zestaw wydruków z różnych filamentów, m.in. z Semi Flex, Spectrum Stone (imitujący kamień), Colorfabb Woodfill (z domieszką drewna), Colorfabb Ngenlux, Colorfabb Steelfill (z domieszką stali). Sekretem nowej głowicy MakerBot są wymienne dysze (mosiężne i stalowe) o różnych średnicach.

Przemysłowe systemy druku 3D

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przemysłowe systemy druku 3D, w tym na czele drukarki 3D Stratasys z serii F123. Firma CADXPERT zaprezentowała najmniejszą z serii F170 oraz największą F370, którą można było oglądać w trakcie pracy. Chętni na zakup drukarki 3D Stratasys F170 mogli skorzystać z oferty leasingu maszyny wraz z kompletnym zestawem, m.in. z urządzeniem do czyszczenia z materiału podporowego SCA1200 HT oraz materiałami eksploatacyjnymi.

Dni Druku 3D od kilku lat są jedną z ważniejszych imprez w naszym kalendarzu. Tegoroczna, jubileuszowa edycja pokazała, że w Polsce nie brakuje firm, które interesują się technologiami przyrostowymi. Gości targowych zwiedzających nasze stoisko można podzielić na dwie grupy: osoby, które dopiero chcą dowiedzieć się czegoś na temat druku 3D oraz tych, którzy dobrze znają technologie addytywne i wykorzystują drukarki 3D w codziennej pracy. Ta druga grupa osób staje się coraz bardziej liczna - zauważa Dariusz Hankus, specjalista ds. technologii przyrostowych.

Wraz ze wzrostem świadomości, wzrastają również wymagania klientów, na które sukcesywnie odpowiadamy. Dzięki takim targom, jak Dni Druku 3D możemy tłumaczyć, wyjaśniać i prezentować najlepsze światowe rozwiązania w zakresie druku 3D - dodaje Dariusz Hankus z firmy CADXPERT.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bryda-Przybyszewski
Specjalista ds. marketingu
CadXpert
577 566 662
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.