KUKA produkuje części do robotów na drukarkach 3D MakerBot Z18
KUKA to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie robotyki przemysłowej. Firma jest globalnym liderem w dostarczaniu maszyn do automatyzacji produkcji. Firma do produkcji swoich maszyn wykorzystuje drukarki 3D MakerBot Z18. W technologii druku 3D powstają prototypy, a także finalne części montowane w robotach KUKA.
2018-02-28, 12:38

KUKA produkuje części do robotów na drukarkach 3D MakerBot Z18

KUKA to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie robotyki przemysłowej. Firma jest globalnym liderem w dostarczaniu maszyn do automatyzacji produkcji. Firma do produkcji swoich maszyn wykorzystuje drukarki 3D MakerBot Z18. W technologii druku 3D powstają prototypy, a także finalne części montowane w robotach KUKA.

KUKA dostarcza inteligentne rozwiązania automatyzacji i robotyzacji procesów produkcji. Tworzy autonomiczne roboty oraz oprogramowanie i hardware do implementacji systemów w przedsiębiorstwach. Maszyny z logo KUKA wyposażają najbardziej zaawansowane technologicznie fabryki i zakłady produkcyjne z różnych gałęzi przemysłu. Na całym świecie dla KUKA pracuje ponad 14 tysięcy pracowników.

Drukarka 3D – nie tylko do prototypowania

Centrum Rozwoju i Technologii KUKA usytuowane w Augsburgu zostało wyposażone w drukarki 3D MakerBot Z18. Urządzenia są wykorzystywane do tworzenia prototypów części z tworzywa. Następnie na podstawie modeli części są produkowane konwencjonalnymi metodami z metalu. Co więcej, w technologii FDM powstają również lekkie podzespoły, które ostatecznie są włączane do zautomatyzowanych systemów KUKA (Automated ItemPIQ system).

Zwykle jedna z drukarek 3D pracuje niemal 24 godziny na dobę. Wydruki uruchomione w nocy są następnie montowane w ciągu kolejnego dnia roboczego. Niektóre z tych modeli są drukowane w dużej skali – mówi Sören Papsdorf, szef zespołu inżynierów produkcji w KUKA.

Dzięki zastosowaniu druku 3D zmniejszono wagę elementów i ograniczono ogólną liczbę części. W ten sposób roboty zyskały nowe funkcjonalności. Bez drukarki 3D faza rozwoju produktu byłaby znacznie trudniejsza.

Fabryki przyszłości

KUKA i MakerBot wpisują się w koncepcję inteligentnej fabryki, którą tworzą tacy giganci produkcji jak Siemens czy Tesla. Systemy robotyczne tworzone przez KUKA cechują się precyzyjną i niezawodną pracą często wykonywaną na jednym stanowisku wspólne z człowiekiem. Stąd tak ważne jest bezpieczeństwo i stabilność działania maszyn.

Lider branży automatyzacji produkcji używa drukarek 3D MAkerBot Z 18, przyspieszając rozwój produktu. Kolejne iteracje od pomysłu do funkcjonalnego modelu trwają zaledwie kilka tygodni, zamiast kilku miesięcy w przypadku typowych metod wytwórczych. Drukarki 3D przydają się, gdy firma otrzymuje zlecenie na niestandardowe chwytaki, kleszcze lub całe ramiona robotyczne. KUKA wykorzystuje MakerBot Z 18 także do doskonalenia inteligentnych systemów człowiek-maszyna, w których istotne jest bezpieczeństwo pracownika współpracującego z robotem.

W tym samym czasie, gdy oddajemy projekty i dane techniczne do naszych dostawców metalowych części, oddajemy im także wydrukowane modele. W ten sposób możemy dostarczać prototypy w skali 1:1, co znacznie ułatwia prace nad rozwojem produktu – tłumaczy Sören Papsdorf.

Korzyści drukowania 3D

Firma z siedzibą w Niemczech w najbliższym czasie zamierza dalej inwestować w technologie addytywne, które zmieniły sposób funkcjonowania zakładu produkcyjnego. Jest to kolejny krok w stronę autonomicznego parku maszynowego. Również w fabryce firmy, będącej liderem robotyzacji.

Sądzę, że bez druku 3D nie bylibyśmy na tym poziomie produkcji, na którym jesteśmy teraz – mówi Otmar Honsberg, kierownik ds. inżynierii aplikacji.

  • Zaoszczędzony czas dostawy komponentów: 6-8 tygodni
  • Skuteczność drukarki 3D: 92%
  • Roczny czas pracy drukarek 3D: 7 000 godzin

Dowiedz się więcej na temat robotów KUKA i drukarek 3D. Zamów bezpłatny wydruk próbny!

KONTAKT / AUTOR
Michał Bryda-Przybyszewski
Specjalista ds. marketingu
CadXpert
577 566 662
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.