Polsko-włoski zespół lekarzy korzysta z technologii druku 3D i wyznacza nowe standardy w kardiologii interwencyjnej.
Polsko-włoski zespół lekarzy korzysta z technologii druku 3D i wyznacza nowe standardy w kardiologii interwencyjnej. Na podstawie modeli wydrukowanych w technologii PolyJet na drukarce 3D Stratasys zespół lekarzy i inżynierów biomedycznych bada możliwość dostępu do tętnic wieńcowych u pacjentów po dwukrotnej wymianie zastawki aortalnej. Wyniki tych badań posłużą do opracowania skutecznej techniki zabiegowej ułatwiającej szybszy i bezpieczniejszy dostęp do tętnic wieńcowych w przypadku konieczności wykonania zabiegów wieńcowych w kolejnych miesiącach i latach po implantacji zastawek. O projekcie Valve-in-Valve opowiadają członkowie międzynarodowego zespołu: Profesor Dariusz Dudek - kardiolog Dudek oraz inżynier biomedyczny Adriana Złahoda-Huzior. Czytaj więcej na ? https://cadxpert.pl/aktualnosci/druk-3d-pomaga-lekarzom-zaplanowac-maloinwazyjne-wszczepienie-zastawki-aortalnej/ #UsługiDruku3D
2021-08-24, 10:11
Polsko-włoski zespół lekarzy korzysta z technologii druku 3D i wyznacza nowe standardy w kardiologii interwencyjnej.

Na podstawie modeli wydrukowanych w technologii PolyJet na drukarce 3D Stratasys zespół lekarzy i inżynierów biomedycznych bada możliwość dostępu do tętnic wieńcowych u pacjentów po dwukrotnej wymianie zastawki aortalnej. Wyniki tych badań posłużą do opracowania skutecznej techniki zabiegowej ułatwiającej szybszy i bezpieczniejszy dostęp do tętnic wieńcowych w przypadku konieczności wykonania zabiegów wieńcowych w kolejnych miesiącach i latach po implantacji zastawek.

O projekcie Valve-in-Valve opowiadają członkowie międzynarodowego zespołu: Profesor Dariusz Dudek - kardiolog Dudek oraz inżynier biomedyczny Adriana Złahoda-Huzior. Czytaj więcej na ? https://cadxpert.pl/aktualnosci/druk-3d-pomaga-lekarzom-zaplanowac-maloinwazyjne-wszczepienie-zastawki-aortalnej/

#UsługiDruku3D
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.