Sprawdź, co daje połączenie technologii FDM i SLA
Korzystasz z technologii FDM? Otrzymaj rabat na nową drukarkę 3D SLA
Połączenie technologii FDM z technologią SLA daje wiele korzyści w funkcjonalnym prototypowaniu i w produkcji złożonych obiektów, które składają się z elementów o odmiennych właściwościach. Wszyscy użytkownicy technologii FDM mogą teraz wzbogacić swój park maszynowy o najnowszą drukarkę 3D Formlabs Form 3 drukującą z żywic fotopolimerowych. Specjalnie dla właścicieli drukarek 3D FDM, producent przygotował specjalną ofertę rabatową.
Formlabs Form 3 to najnowsze urządzenie drukujące z żywic fotopolimerowych. Producent przygotował specjalną promocję dla użytkowników drukarek 3D w technologii FDM. Można otrzymać rabat do 300 euro na zakup Form 3 lub 1l żywicy Draft gratis. Wystarczy przy składaniu zamówienia udokumentować posiadanie drukarki 3D FDM. Więcej szczegółów na temat promocji znajduje się na stronie wyłącznego dystrybutora Formlabs w Polsce – firmy CadXpert: https://cadxpert.pl/drukarki-3d/formlabs/form-3-dla-uzytkownikow-fdm/
Korzyści połączenia technologii druku 3D
Nie ma jednej uniwersalnej technologii druku 3D. Dlatego do niektórych zastosowań dobrze sprawdza się połączenie różnych metod. Jakie są zalety technologii FDM? Kiedy warto zastosować druk 3D z żywic fotopolimerowych?
Druk 3D z termoplastów nadaje się do szybkiej weryfikacji poprawności projektu lub podczas udoskonalania produktu. Możemy szybko i tanio wykonać serię różnych prototypów, z których wybierzemy projekt spełniający wszystkie wymagania. Technologia FDM sprawdza się w wytwarzaniu obiektów o dużych geometriach i nieskomplikowanych kształtach. W ten sposób można wykonać wytrzymałe obudowy urządzeń, które zazwyczaj mają proste, geometryczne formy.
Technologia FDM ma również dostęp do ekonomicznych materiałów. Aby ograniczyć koszty można dodatkowo zmniejszyć wypełnienie modelu, gdy nie jest konieczne zachowanie wysokiej wytrzymałości.
Technologia SLA natomiast sprawdza się w drukowaniu precyzyjnych detali i bardzo skomplikowanych geometrii. Dla drukarki 3D Formlabs Form 3 minimalna wysokość warstwy wynosi zaledwie 25 mikrometrów. Druk 3D z płynnych żywic fotopolimerowych jest bezkonkurencyjny w druku elementów o bardzo cienkich ścianach. Technologia SLA w przeciwieństwie do FDM charakteryzuje się także większą gładkością powierzchni wydruków, co jest ważne w przypadku dokładnego pasowania lub dla mechanicznych złożeń i ruchomych elementów. W takich zastosowaniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się elementy wydrukowane z żywicy.