Druk 3D w technologii FDM vs FFF. Pobierz „Poradnik Kupującego”
Chcesz zainwestować w technologie addytywne, ale nie wiesz, która drukarka 3D spełni Twoje oczekiwania? Pobierz i przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, na czym polega różnica pomiędzy technologią FDM a FFF. Poznaj zalety przemysłowych systemów do druku 3D oraz pułapki, które czekają przy wyborze taniego urządzenia klasy desktop.
Wielu specjalistów zraża się do technologii druku 3D po testach wykonywanych z użyciem tanich, desktopowych urządzeń. Warto wiedzieć, że inwestycja w druk 3D może szybko się zwrócić pod warunkiem dobrego wyboru na wczesnym etapie wdrażania technologii addytywnych.
Czym różni się przemysłowa technologia Stratasys FDM od druku 3D metodą FFF? Dowiedz się więcej – pobierz bezpłatny poradnik na: https://cadxpert.pl/pobierz-poradnik-kupujacego-fdm-fff/
Obie technologie nie różnią się pod względem ogólnych założeń. Zarówno w technologii FDM, jak i FFF materiał budulcowy w postaci filamentu (żyłki termoplastu nawiniętej na szpule) jest topiony przez rozgrzaną dyszę i nanoszony warstwa po warstwie według zaprojektowanej geometrii.
Zwyczajowo obu terminów używa się zamiennie, jednak możemy się spotkać z pewnym rozróżnieniem. Przez pewien czas określenie FDM (Fused Deposition Modeling) było używane tylko w kontekście technologii i maszyn Stratasys. Obecnie wielu specjalistów nadal używa nazwy FDM jako kategorii przemysłowych systemów druku 3D, natomiast terminem FFF (Fused Filament Fabrication) określa niskobudżetowe, biurkowe drukarki 3D. Co w praktyce oznacza to rozróżnienie? Jakie są wady i zalety tych urządzeń? Czy warto zainwestować w przemysłowe drukarki 3D?
Więcej na ten temat znajduje się w „Poradniku kupującego”. Do pobrania: https://cadxpert.pl/pobierz-poradnik-kupujacego-fdm-fff/